Jump to content

Herkor

Developer
 • Content count

  188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Herkor last won the day on April 13 2018

Herkor had the most liked content!

Community Reputation

50 Honored

3 Followers

About Herkor

 • Rank
  Game Master & Developer

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

873 profile views
 1. Herkor

  About PvP or Normal server type

  Umm, did I say that? It's the result of preference in the first poll as you can see on graph in the first post. This poll posted rather a double-check whether such change is wanted.
 2. Herkor

  About PvP or Normal server type

  This. Someone gets camped in Hyjal, he either: - relogs to his 85 char, kills the camper, then camps others in return, until he faces someone stronger, and so on until someone end because is satisfied by just killing the previous camper and doesn't deal with lower lvls, - gets over it, as soon as he finishes first 10 quests where people camp he's fine, also by PvP with other similar lvls - wants PvE realm Somehow similar (ratio 2:1) result as this poll, but it's good to know thoughts on that idea, ez
 3. Herkor

  Przywrócenie postaci

  Tak, istnieje taka możliwość, jeśli postać została usunięta do 3 miesięcy wstecz. Wyślij e-mail na adres [email protected] podając nick usuniętej postaci i najlepiej dodatkowo nazwę loginu konta, na którym była, dla ułatwienia znalezienia postaci przez osobę, która zajmie się zgłoszeniem.
 4. @Demon034 It looks still to me like compiler error, did you select 64bit in CMake or 32bit? (32 afaik doesn't work)
 5. @Demon034 Hmm.. go to Visual Studio installer and make sure you've installed C++ and use Visual Studio 2017 in CMake (not 2015).
 6. Herkor

  Protection Warriors DS set

  bugtracker, this is not the forum for questions
 7. Herkor

  [NPC] 7th Legion Chain Gun

  npcflag = npcflag | 16777216 just to not overwrite any flags possibly already being there (haven't checked, but just in case still better to do this way, unless you want to intentionally get rid of other flags, then mention in description if you do)
 8. Herkor

  Coś więcej czy to już koniec ??

  @Efrell Nie mówiłem tu stricte o testach HC, ogólnie, nie pytaliśmy za wiele o testy HC na tą chwilę, bo jest normal na planie i na tym kazaliśmy się skupić. Nie raz czytałem na world, że ludzie wiedzą, że boss na ptr jest dostępny, ale nikt nie będzie tracił czasu, bo lepiej narzekać, że nie ma progresu. Póki co, z tą jedną grupą jakoś dajemy radę, ale osobiście uważam, że przydało by się większe zaangażowanie że strony innych graczy, im więcej różnych osób sprawdzi, przekaże opinię, tym lepiej, nie tak, że jedna grupa pracuje za cały serwer. Testy dużo pracę przyspieszają. @Smite W takim systemie jak teraz, wątpię, że łatwo to pogodzić. Po prostu, im szybciej skończony będzie normal, tym szybciej będzie można przejść do HC.
 9. Herkor

  Coś więcej czy to już koniec ??

  Mniej więcej. Będą wypuszczane bossy raczej pojedynczo, chyba, że znów się coś zmieni. Ciagle są pytania, kiedy dalsza część, więc tak jest zachowana lepsza płynność. Nie rozumiem co znaczy "wyścig na HC", ale jak dobrze myślę, że Ci którzy skończyli dotychczasowe bossy (a coraz więcej gildii tego dokonuje), obawiają się, że będą mieli konkurencję, a nie powiem, bo mnie to cieszy, że inne gildiie też będą mogły się postarać ze zrobieniem HC. Chociaż, że to pytanie pojawia się tak wcześnie (jesteśmy dopiero w połowie normala) odbieram też to po części jako "po co się mamy męczyć z normalem, jeśli na HC już raczej damy radę, więc później dokończenie normala będzie prostsze". Bossy pod HC są zrobione równocześnie z normalem, więc HC będzie całością, jeśli tylko testy przejdą pomyślnie (a z testami nawet teraz są problemy, więc to też przeciąga dalsze prace). 10. Przypuszczam, że dopiero z HC, ale sam nie wiem, nic nie obiecuję. 11. Nie mam pojęcia na temat klas, więc się nie wypowiem. 12. Zostało parę questów, w części do testów raczej nie będzie dane. 13. Dopóki nie będzie skończone to co zaplanowane, wątpię, że ktoś weźmie dodatkową odpowiedzialność za coś większego.
 10. Since Windows 10 has been setting read-only permissions on it's own for new client downloads and client is unable to save streaming downloaded files properly, I'll add this method here. Hopefully this solves most of the issues regarding new installations like errors while launching, addons resetting configuration. I've been able to install the game few times using this method without errors. 1. Once you've downloaded and extracted the game, right click on wow_434 folder, select Properties, go to Security tab and click Advanced. 2. Disable inheritance and select Remove All Inherited Permissions, confirm that all permissions will be lost. 3. Add new permissions, when you click Add, in the next window, click Select Principal, then switch to Advanced, then once window changes to advanced mode, click Find Now to list all groups, select Everyone/All users (might be named different in different languages) then Ok to go back to Permission entry. 4. When principal is selected change permissions to Full Control then confirm with Ok. 5. Next tick the box to make all elements inside the folder inherit new permissions, apply then confirm with Ok Now the game should be able to run properly without issues.
 11. Herkor

  [Gameobject] Iron Veins in Cape of Stranglethorn (2)

  no :D but safer if it finds nothing then you can correct that later, because nothing changes tl;dr using only guids might result in random stuff happening example why it's important to not update via guids you want to update iron vein (1735) near booty bay with guid 46865, that has pretty big chance to succeed and not have any errors (and thanks only that `id` is there) but then, let's say there's iron vein (also id 1735) near grom'gol but this one has guid 46865 instead (by some random inserts/deletes someone done that it changed guid order, probably not likely to happen but still). the result is, when position_z = 5.965284 is fine for one near booty bay, it's underground or floating near grom'gol beacause terrain height level differences, so still there's chance to be not what you excepted. if it had no `id` that could as well been for example some instance doors (or any gobject), with your given guid 46865, these doors land underground or inside walls
 12. Herkor

  Coś więcej czy to już koniec ??

  :( To ja też napiszę moje przemyślenia. 5: Dzięki, miło usłyszeć. 6: Questy to były zazwyczaj poprawki, które były wymagane choćby ze względu, że reszta krainy od nich zależy, lub ciągle pojawiają się o nie prośby do GMów o pomoc, jak np Need Water Badly czy karawan w Plaguelands, więc w pewnych przypadkach są to rzeczy, które nie powinny dłużej czekać, uważam, że to wpływa korzystnie na graczy jak i pracę GMów, którzy nie muszą odpowiadać na te same zgłoszenia kilkanaście razy dziennie, tylko mogą zająć się innymi. Parę ostatnich questów to również nowość, którą tworzy @Bandy (łap trochę fejmu dziku :)), mianowicie skryptowanie automatyczne (z minimalną interakcją developera), myślę, że warto poświęcić na to czas teraz, żeby później oszczędzić go dużo więcej, co widać na filmiku, który gdzieś jeszcze jest w shoutboxie, efekt wygląda nieźle i przyspiesza sporo czynności, np. zamiast przekopywać czasem parę milionów linijek ręcznie, samo potrafi łączyć pewne fakty w całość ;) Być może i nawet brakujące zony z pomocą tego pójdą szybciej. Co do czasu to właśnie dokładnie tak jak mówi pelekon, akurat pierwszą część zdążyliśmy zrobić przed sesjami, teraz zwolniło, ale Jenova i Savek przez ten czas zrobili już spore postępy, brakuje jeszcze paru "szczegółów" i niekoniecznie chodzi tu o bossy, tylko najwidoczniej będąc devem jeszcze RL parę osób obchodzi :D. 7. Podawanie dat jest złe (szyny były złe, a podwozie... podwozie też było złe). Poważniej mówiąc, różne problemy wychodzą, więc ciężko określić dokładny termin. 8. Tu się zgodzę, że TBC było przez długi czas w cieniu i trzeba było się naszukać.
×